آموزش های کوچک » نتایج بزرگ همراه با آموزش فارسی

رویدادها و پردازشگرهای مدل شی جاوا اسکریپت

js

رویدادها و پردازشگرهای مدل شی جاوا اسکریپت ( Events and Event handlers )

368d71b113764a8487528e00da6f100b 300x190 - رویدادها و پردازشگرهای مدل شی جاوا اسکریپت

انجام بستن یک پنجره، انتخاب یک هر نوع عملیات توسط کاربر از قبیل کلیک کردن روی یک دکمه، تغییر سایز پنجره، باز کردن یا گزینه از یک لیست بازشو و … باعث ایجاد یک رویداد میشود مثلاً هنگامیکه کاربر روی دکمهای کلیک میکند، رویداد Click آن دکمه فعال میشود و چنانچه برنامهنویس در پاسخ به این رویداد قطعه کدی نوشته باشد (Event Handler) ،قطعه کد مورد نظر بطور اتوماتیک اجرا میشود یا هنگامیکه که کاربر پنجرهای را باز میکند رویداد Loadمربوط به پنجره فعال شده و پردازشگر OnLoad مربوط به پنجره مورد نظر اجرا میشود. به این ترتیب، نوعی برنامهنویسی “کنش و واکنش”-ی ایجاد میشود. به عبارت دیگر، تنها کاری که برنامهنویس بایستی انجام دهد، اینست که برای واکنش در برابر رویدادهای مختلف قطعه کدهای مناسبی بنویسد.عمدهترین پردازشگرهای رویداد و اشیاء تولید کننده رویدادهای مربوطه عبارتند از:

 

OnAbort :

هنگامی که کاربر از بار ک ویر منصرف میشود، رویداد abort مربوط به آن تصویر فعال میشود. مثال زیر را در نظر بگیرید

OnBlur: هنگامی که کاربر focusرا از روی یک textArea ،text یا یکی از گزینههای Selectبه قسمت دیگری از صفحه منتقل میکند، رویداد blurشی مربوطه فعال میشود. برای درک نحوه کاربرد این پردازشگر به مثال زیر توجه کنید

در این مثال کاربر بایستی در جعبه ورودی متن یک مقدار مثبت وارد کند. به همین دلیل، به محض خارج شدن کاربر از این فیلد بایستی مقدار وارد شده توسط کاربر چک شود تا چنانچه مقدار منفی وارد شده است به کاربر اخطار داده شود. به محض وارد OnBlur کردن مقدار توسط کاربر و خارج شدن کنترل از جعبه ورودی رویداد Blur این جعبه ورودی فعال میشود بنابراین کافیست در پردازشگر مربوط به این جعبه ورودی کدی نوشته شود تا مقدار وارد شده توسط کاربر را چک کند.

 

:OnChangeهنگامیکه کاربر مقدار موجود در یک ، یا یک را تغییر میدهد، روی Text به مربوط Change دادSelect TextArea Text آن یا TextAreaیا Selectفعال میشود. به مثال زیر توجه کنید:

در این مثال هنگامیکه کاربر مقدار موجود در text1 را که بطور پیشفزض ۱۰است تغییر میدهد، پردازشگر اجرا OnChange  میشود و با اجرای تابع Changed یک پیغام برای کاربر نمایش داده میشود.

 

 

در ادامه با اموزش های جدید ما همراه باشید….

 

 

آموزش فارسی

تیم آموزش فارسی تمامی تلاش خود را در راستای رضایت و بالابردن علم و دانش شما عزیزان به کار می برد تا ذره کوچک برای جبران اعتماد و قدردانی شما کاربران گرامی باشد پس در این راه با اشتراک گذاری مطالب این سایت در شبکه های اجتماعی خودتان همچنین با ارسال نظرات و انتقادات خود ما را یاری رسانید...

نوشته‌های مرتبط

قوانین ارسال دیدگاه

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.
دیدگاه‌ها

*
*

تخفیف 30%
کد تخفیف 75%
کد تخفیف 100%
تخفیف 50%
دانلود مقاله اشتباهات هزینه دار سئو SEO
کد تخفیف 13%
کد تخفیف 20%
کد تخفیف 90%
شانس خود را برای دریافت جایزه دریافت کنید!
آدرس ایمیل و تلفن همراه خود را وارد کنید و چرخ را چرخانید. این شانس شما برای به دست آوردن تخفیف های شگفت انگیز است!