چگونه فرش ماشینی ۷۰۰ شانه اصل را از غیر اصل تشخیص دهیم ؟

امتیاز 5.00 ( 4 رای )

تشخیص فرش ماشینی اصل از غیر اصل

 

نمونه ای مصنوعی از قالی ، فرش ماشینی می باشد که توسط ماشین آلات صنعتی بافته می شود همچنین قدمت فرش ۷۰۰ شانه به دوران صفویه بر می گردد و در کاشان در اوج خود قرار داشته است . فرش ماشینی کاشان نسبت به قالی دستبافت قیمت ارزان تر و کیفیت بهتری دارد و در انواع نقش های هنری و شخصی روی فرش ماشینی قابل اجرا است . اولین تولید فرش ماشینی در کارخانجات مخمل و ابریشم کاشان بود که در دهه ۵۰ رخ داد .

این فرش ها توسط ماشین مخمل بافی که با الیاف مصنوعی ساخته می شد می بافتند این گونه فرش ها بافت هایی روان و وزن سبک و پرزهایی کوتاه داشتند . با استقبال زیادی که مردم نسبت به فرش ماشینی انجام دادند کارخانه داران و سرمایه داران شهر کاشان شرکتی مرتبط با فرش را تاسیس و اولین فرش ماشینی را در سال ۱۳۵۳ روانه بازار کردند از آن پس شرکت های زیادی به تولید فرش اصل روی اورده و به رقابت پرداختند و شهر کاشان را می توان پایتخت فرش ماشینی نامید . همچنین در شهر های مختلفی بنا به شرایط محیطی کارخانجات فرش ماشینی وجود دارد از جمله مشهد ، آران و بیدگل ، تهران ، کرج و …

 

فرش ماشینی کاشان

فرش های ماشینی را می توان با دستگاه های متفاوتی تولید کرد که به دستگاه تکسیما ، شونهر ، crx ، asr اشاره کرد . فرش ماشینی کاشان بنا به نخی که در آن استفاده می شود جنس های مختلفی دارد که به بررسی آن می پردازیم …

انواع نخ

نخ هایی که امروزه در فرش ماشینی مورد استفاده قرار می گیرند را به ۳ دسته می توان تقسیم کرد که عبارت است از :

 1.  نخ آکریلیک
 2.  نخ bcf
 3.  نخ پلی استر
فرش آروین آبی 700 شانه
ادامه ...

لازم به ذکر است که فرش ماشینی ۱۰۰٪ آکریلیک کیفیت بهتر و درجه یک تری نسبت به آن دو دارد اما متاسفانه به دلیل قیمت پایین فرش ماشینی پلی استر مورد توجه بیشتری قرار گرفته است .

 

تراکم فرش ماشینی کاشان

هر فرش ماشینی دارای دو نوع تراکم است.

۱_ تراکم عرضی فرش ماشینی :
تراکم عرضی به این معناست که در یک متر از عرض فرش چه تعداد ریشه به کار رفته است . و اصطلاحا به آن شانه نیز می گویند . به عنوان مثال فرش ۷۰۰ شانه ماشینی به این معناست که در هر متر از عرض فرش ۷۰۰ ریشه بافته شده است .

۲_ تراکم طولی فرش کاشان :
تراکم طولی به این معناست که در یک متر از طول فرش چه تعداد ریشه به کار رفته است . به عنوان مثال در فرش ۱۰۰۰ شانه ماشینی در هر متر از طول فرش ۱۰۰۰ ریشه بافته می شود همچنین تراکم فرش ها از ۷۰۰ تا ۳۶۰۰ بافت می شود فرش ها نیز از نظر شانه از ۳۵۰ تا ۱۲۰۰ بافت شده است .

 

چگونه فرش ۷۰۰ شانه واقعی را از مشابه آن تشخیص دهیم ؟

فرش ۷۰۰ شانه در شاخه پر فروش فرش ماشینی قرار می گیرد که دارای ۳ نوع متفاوت می باشد همچنین به طور جداگانه به بررسی آنها می پردازیم :

خصوصیات فرش ماشینی ۷۰۰ شانه واقعی

 • ۷۰۰ شانه واقعی دارای ۸ رنگ و ۱۰ رنگ می باشد .
 • فرش ۷۰۰ شانه با دستگاه های متفاوتی بافته می شود اما ۷۰۰ شانه واقعی با دستگاه hcpx2 می بافند .
 • مشهور ترین بافت ۷۰۰ شانه در تراکم ۲۵۵۰ می باشد البته در تراکم های ۲۱۰۰ و ۳۰۰۰ نیز بافته می شود که در حال حاظر درجه یک ترین دستگاه ۷۰۰ شانه واقعی دستگاه hcpx2 می باشد .
 • فرش ماشینی ۷۰۰ شانه واقعی دارای تراکم عرضی ۷۰۰ گره است .
فرش ماشینی آترین سرمه ای 700 شانه درجه یک
ادامه ...

 

تشخیص فرش ۷۰۰ شانه تبدیلی کاشان

 • ۷۰۰ شانه تبدیلی دارای عرض ۷۰۰ گره و طول ۱۵۰۰ گره می باشد .
 • فرش ماشینی ۷۰۰ شانه تبدیلی به صورت ۷ رنگ موجود می باشد .
 • این فرش ماشینی با دستگاه ۵۰۰ شانه بافت می شود .
 • متاسفانه برخی افراد سودجو به دلیل اینکه فرش ۷۰۰ شانه تبدیلی از لحاظ قیمت مناسب تر از ۷۰۰ شانه واقعی است آن را به نام ۷۰۰ شانه واقعی به فروش می رسانند .
 • فرش کاشان ۷۰۰ شانه تبدیلی  از لحاظ کیفیت و قیمت به مراتب پایین تر از فرش ۷۰۰ شانه واقعی کاشان است .

 

مشخصات فرش طرح ۷۰۰ شانه

 • در واقع طرح ۷۰۰ همان ۵۰۰ شانه می باشد اما دستگاه آن مدرن تر از ۵۰۰ شانه است .
 • طرح ها و نقشه های طرح ۷۰۰ از ۵۰۰ شانه بیشتر می باشد .
 • به دلیل قیمت پایین فرش طرح ۷۰۰ نسبت به ۷۰۰ شانه واقعی و طرح های متفاوت آن نسبت به ۵۰۰ شانه متقاضیان بیشتری نسبت به این ۲ فرش را متعلق به خود کرده است .

 

نکات قابل عرضی که باید در مورد فرش ۷۰۰ شانه ماشینی کاشان گفت این است که :

 • مصرف کننده واقعی قادر به تشخیص این ۳ نوع فرش ۷۰۰ شانه نمی باشد چون افراد سود جو در پشت این ۳ نوع فرش بر چسب ۷۰۰ شانه ماشینی می چسبانند .
 • فرش طرح ۷۰۰ ، فرش ۷۰۰ شانه واقعی و فرش ۷۰۰ شانه تبدیلی دارای ۲ کیفیت درجه یک و درجه دو می باشد .
 • قیمت فرش ۷۰۰ شانه تبدیلی و فرش ماشینی طرح ۷۰۰ به مراتب قیمتشان مناسب تر از ۷۰۰ شانه واقعی و درجه یک است .
 • فرش های ۷۰۰ شانه کاشان به دلیل طرح های متفاوت و زیبایی که دارند و به دلیل این که اسامی آنها از اسامی ایرانی الاصل می باشد یک حس آرامش بخش خاصی را به مخاطب عرضه می نماید .

 

خرید فروش ماشینی اصل به صورت حضوری و غیر حضوری ارائه می گردد .

برای اطمینان خاطر شما عزیزان می توان به کارخانه مراجعه کنید و طرح های فرش ماشینی را از نزدیک مشاهده فرمایید .

فرش ۷۰۰ شانه اصل کاشان را به قیمت درب کارخانه از ما بخواهید با نازل ترین قیمت

برای اطلاع از قیمت ها ، مشاوره رایگان و هماهنگی های لازم با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید :

۰۹۳۹۳۵۱۷۳۶۳

مدیر فروش : شادکام

 

 

 

سایت آموزش فارسی بنا به درخواست دوستان عزیز امکاناتی را فراهم کرده تا شما کاربران گرامی به راحتی ، با اطمینان خاطر و تضمین کالا هر جای دنیا که باشید به خرید فرش ماشینی مورد نیاز خود بپردازید همچنین کسانی که به صورت تکی و یا عمده می خواهند خرید کنند یا نو عروسان و تازه داماد ها از فروش ویژه فرش ماشینی ما می توانند استفاده و بهره کامل ببرند .

 

۰/۵ ( ۰ نظر )