دانستنی های فرش ماشینی ۷۰۰ شانه اصل کاشان

امتیاز 5.00 ( 2 رای )

دانستنی های فرش ماشینی ۷۰۰ شانه اصل کاشان

 

خیلی از افراد به دنبال تشخیص فرش ماشینی اصل هستند و اطلاعاتی در مورد آن نیاز دارند که در هنگام خرید فرش اصل بتوانند به دام کلاه برداران نیوفتند در این مقاله سعی کردیم که مواردی که بیشتر مورد نیاز شما کاربران عزیز هست به بحث و بررسی قرار دهیم پس با ما همراه باشید …

 

فرش ۷۰۰ شانه ماشینی اصل :

امروزه به این دلیل که فرش ۷۰۰ شانه قیمت مناسب تری نسبت به فرش های ۱۰۰۰ شانه و ۱۲۰۰ شانه دارد خریداران نیز بیشتر به خرید فرش ۷۰۰ شانه روی آورده اند .

پس توصیه می شود افرادی که جمعیت شلوغ تری دارند و رفت و آمد در منزلشان بیشتر است از فرش ۷۰۰ شانه ماشینی به دلیل ضخامت و دوام بیشتری که نسبت به فرش های ۱۲۰۰ شانه و ۱۰۰۰ شانه دارد استفاده کنند .
فرش های ماشینی اعم از ۷۰۰ شانه با تراکم های مختلفی بافت می شوند که هر چه این تراکم بالا تر برود ضخامت فرش ماشینی بیشتر می شود .

عاملی که فرش ها را از یکدیگر متمایز میکند علاوه بر تراکم می توان به تعداد رنگ آن نیز اشاره کرد ، که فرش ۷۰۰ شانه به ۳ عامل ۸ رنگ ، ۱۰ رنگ و ۱۲ رنگ تقسیم می شود .

این ۲ عامل ( تراکم و رنگ ) هستند که باعث افزایش یا کاهش قیمت فرش ۷۰۰ شانه ماشینی می شوند .

به عبارتی هرچه تراکم و تعداد رنگ فرشی بیشتر باشد به نسبت قیمت آن فرش نیز افزایش می یابد و هر چه تراکم و تعداد رنگ فرشی کمتر باشد به مراتب قیمت آن نیز کاهش می یابد .

فرش ارشیدا آبی 700 شانه اصیل
ادامه ...

 

تشخیص اصل بودن فرش ۷۰۰ شانه ماشینی :

برای این که بتوانیم درک کنیم فرش ۷۰۰ شانه ی مورد پسند ما اصل می باشد یا خیر ؟

کافی است در پشت فرش ۷۰۰ شانه ، تعداد گره ها را بشماریم ، در فرش ۷۰۰ شانه اصل بایستی در هر سانت ۷ گره دیده شود البته راه دیگر تشخیص اصل بودن فرش ۷۰۰ شانه این است که در پشت فرش ، مشخصات بافت فرش را به صورت بافته شده مشاهده کنیم .

 

نکات حاشیه ای فرش ۷۰۰ شانه تراکم ۲۵۵۰ :

فرش هایی که در بازار موجود هستند دارای تراکم و شانه های مختلفی می باشند توصیه می شود اگر به دنبال فرشی زیبا هستید سعی بر این داشته که فرشی با تراکم و شانه ی بالاتری را انتخاب کنید .

البته نمی توان گفت فرشی که تراکم بیشتری دارد خوب است و فرشی که تراکم پایین تری دارد بد می باشد کیفیت فرش را هیچ گاه با زیبایی فرش ماشینی کاشان مقایسه نکنید .

البته تفاوت در ضخامت ۵۰۰ شانه و ۷۰۰ شانه ، ضخامت چشمگیری نمی باشد اما الیاف و نخ ۷۰۰ شانه دارای لطافت و نازکی بیشتری نسبت به ۵۰۰ شانه می باشد .

در چند سال اخیر فرش هایی به نام فرش بلژیکی وارد ایران شده اند که این گونه فرش ها بسیار نازک هستند به حدی که برای راه رفتن روی آن به یک کفش احتیاج پیدا می کینم . این گونه فرش ها مشکلات بسیاری به همراه دارند از قبیل شست و شو ، که به دلیل جنس ویسکوز و جنس پشتی آن باید در شست و شوی آن مهارت داشت .

فرش ماشینی ارکیده کرم 700 شانه
ادامه ...

در ضمن در پشت این گونه فرش ها موادی به نام لاتکس موجود هست که باعث چسبیدن آن به زمین می شود . در کشور ما فرش های ماشینی با نخ آکریلیک بافته می شوند یا بی سی اف .

فرش های ماشینی هند و چین و ترکیه در ایران هم یافت می شود که از نظر نقشه ، جنس و کیفیت تفاوت چندانی با فرش ماشینی ایرانی ندارد اما امروزه به دلیل قیمت بالای دلار چندان توصیه ای نمی شود .

در چین فرش هایی دستبافت با طرح های ایرانی موجود هستند که گاهی فروشندگان خبره ما قادر به تشخیص این نوع فرش با فرش اصیل ایرانی نمی باشند . تنها راه تشخیص آن مقایسه قیمت این گونه فرش ها با فرش ایرانی است .
در هنگام خرید به این نکته توجه داشته باشید که دور تا دور فرشتان چرم دوخته شده باشد دلیل آن این است که برای سر نخوردن فرش روی سرامیک این چرم ها را دور تا دور آن می دوزند تا حکم ترمز فرش را داشته باشد .
اگر به پشت برخی فرش ها توجه داشته باشید به این نکته پی می برید که شبیه به فرش دستبافت می باشند از این رو به آن ها دستبافت گونه نیز می گویند .

با تمام این توضیحات دیگر نیاز نیست که در تشخیص و خرید فرش ۷۰۰ شانه اصل ماهر باشید فقط کافی است نکات را رعایت کنید .

 

نگهداری فرش ماشینی اصل کاشان :

یکی از گران قیمت ترین و با اهمیت ترین وسایل منزل هر شخص ، فرش آن به حساب می آید لذا باید در نگهداری آن کوشا بود .
در همین باب نکاتی را برای شما عزیزان ارائه می دهیم :
&#۶۵۲۹۷;. در تار و پود فرش ها جوت یا پنبه به کار می رود که دشمن آن رطوبت است پس نباید فرش را در جای مرطوب قرار داد .
&#۶۵۲۹۸;. اگر لکه ای در فرش ایجاد شد سریعا نسبت به از بین بردن آن اقدام کنید .
&#۶۵۲۹۹;. منابع حرارتی را از فرش دور نگه دارید .
&#۶۵۳۰۰;. در هنگام جا به جایی هرگز فرش را تا نزنید .
&#۶۵۳۰۱;. اگر اشیاء سنگین مانند مبل ، میز و … روی فرش قرار دارد چند وقت یک بار آن را جا به جا نموده و حتی الامکان در زیر پایه ها فوم قرار دهید .
&#۶۵۳۰۲;. برای ساییده نشدن فرش هر ۶ ماه یک بار آن را سر و ته کنید .
&#۶۵۳۰۳;. از تابیدن آفتاب مستقیم به فرش جلوگیری کنید .
&#۶۵۳۰۴;. سعی کنید برای شستن فرش در اواخر بهار و تابستان اقدام به شستن نمایید .

فرش ماشینی 700 شانه آرزو سرمه ای
ادامه ...

 

در این مقاله سعی کردیم نکات قابل توجهی را به شما بیاموزیم تا با رعایت کردن این نکات دوام و مقاومت فرش ماشینی خود را بالا ببرید .

 

ما سعی بر این داریم که با بهترین کیفیت و با کوتاه کردن دست واسطه ها باری را از دوش شما عزیزان بر داریم ، تا همگان بتوانند بهترین ها را با کم ترین قیمت ها از آن خود کنند .

 

فرش ۷۰۰ شانه اصل را بدون واسطه از ما بخواهید .

 

برای مشاوره رایگان و قیمت فرش ماشینی مورد نیازتان با ما در ارتباط باشید …

تلفن تماس :

مدیر فروش فرش ماشینی کاشان بدون واسطه : شادکام

۰۹۳۹۳۵۱۷۳۶۳

 

۰/۵ ( ۰ نظر )